Apraksts

Jau izsenis Gārsenes pusē ļaudīm paticis iziet dabā – pat barons Budbergs, kam piederēja skaistā Gārsenes pils, ierīkojis sev pastaigu taku, lai veldzētu dvēseli putnu dziesmās un dabas smaržās.
Arī šobaltdien var doties takās gan lai izstaigātos, gan izbrauktu ar velosipēdu, gan vienkārši tāpat – pavaļotos uz kāda no tiltiņiem un paskaitītu zivis upē. 
Dabas takas vēsturiski tika veidotas vienlaicīgi ar pils kompleksa būvniecību un ieeja takās atrodama pie mākslīgi veidotā, ar bruģa pamatni izliktā barona peldēšanās dīķa. Takas sākumā saglabājusies ošu aleja, ko savulaik stādījis barona dārznieks, savukārt taku vidusposmā apmeklētājiem ir iespēja pasēdēt uz Barona krēsla - akmens ar cilvēku veidotu sēdvietu tajā.
Gārsenes mežā vijas dažāda garuma labiekārtotas pastaigu un izziņas takas - Kultūrvēsturiskā taka, Zaļā taka, Baronu pastaigu taka, Staburaga taka, ar ierīkotām atpūtas un ugunskuru vietām. Taku kopgarums ir 7km (kilometru daudzumu var variēt), kuros ir iespēja redzēt vairāk kā 40 unikālus dabas objektus: upes meandrus, Dienvidsusējas senieleju, zemestauku sēņu aleju, dižkokus, dižakmeņus, tāpat arī var aptaustīt Vistas kāju, palūkoties tālē caur Raganas binokli.
No 2016.gada maija Dabas takās ietilpst arī „Krēslas stundas taka”, kas īpaši patiks zinātkāriem mazajiem ceļotājiem. Taka stāsta par Rūķu dzīvi mežā un tās veidošanas pamatā ir stāsti no „Lielās Rūķu enciklopēdijas”. 
Takas iespējams izstaigāt gida pavadībā.
Gida pakalpojumi Gārsenes pils Tūrisma informācijas punktā.