Jēkabpils pilsētas un novada tūrisma karte

Tūrisma karte satur informāciju par Jēkabpils pilsētas un novada nozīmīgākajām apskates vietām, interesantākajiem dabas objektiem, aktīvās atpūtas iespējām, degustācijām un amatniekiem, kā arī ēdināšanas un naktsmītņu piedāvājumu.

Lejupielādēt (LAT)Lejupielādēt (ENG)Lejupielādēt (LIT)Lejupielādēt (RUS)

Jēkabpils pastaigu karte un velomaršruts

Iepazīsti Jēkabpils pilsētu patstāvīgi. Kartē pieejama informācija arī par ēdināšanas iestādēm un naktsmītnēm 

 

Lejupielādēt (LAT)Lejupielādēt (ENG)Lejupielādēt (RUS)

Audiogida maršruts Jēkabpilī

Iepazīsti Jēkabpils pilsētu kājām, ar velosipēdu vai ar auto kopā ar audiogidu.  Lejupielādē viedtālrunī aplikāciju izi.TRAVEL un dodies ceļā. Maršrutā iekļauti teksti, bildes un audio ieraksti par 24 apskates objektiem latviešu, krievu, angļu un vācu valodās. 

Lejupielādēt

Pārgājiens - Jēkabpils noslēpumi

 Pieejams 49 km, 29 km un 15 km maršruts.  Lai apskatītu un izietu maršrutu nepieciešama lietotne "Latvianroutes (PostNos)" (GooglePlay, AppStore).  
Maršrutu sākums -  Mežaparks, no tā pa takām un ceļiem nokļūsi pie kāda sen aizmirsta bunkura. Tālāk ceļš  aizvīsies līdz veco laiku dzelceļa līnijai, no kuras taisnā ceļā iekšā mežā atklāt sen aizmirstas vēstures liecības. Pēc tam jau vērsies tālē kūdras purva malā, lai taku labirintos atgrieztos uz ceļa, kur vien dažu kilometru attālumā atrodas Ziemeļsusēja. Kilometriem ritot, sasniegsi seno bruģēto ceļu un veco laukakmeņu tiltu, no kura takas aizvedīs līdz Daugavai, lai ieraudzītu tās krastos iekārtojušās  baznīcas, seno uzmērīšanas sistēmas daļu un, protams, vienu no lepnākajiem dižakmeņiem.

Laivošanas maršruts - Daugavas ūdensceļš

Izbaudiet neaizmirstamu 1 vai 2 dienu laivu braucienu posmā Līvāni–Jēkabpils. Šajā posmā sākotnēji mierīgais Daugavas tecējums kļūst arvien straujāks un krāčaināks. Izpētot nelielās Daugavas saliņas, atklājas lieliskas smilšainas peldvietas, bet krāčainajos sēkļos var izbaudīt spēcīgas ūdens straumes masāžas.

Lejupielādēt (LAT)

Velomaršruts - Sēlpils puse

22 km garais ainaviskais maršruts pa Sēlijas pakalniem izveidots vienā no Daugavas ielokiem un virzās pa lauku zemes ceļiem ar zemu satiksmes intensitāti, velobraucējiem parādot stāvus Daugavas krastus vai uzvedot augstākā pilskalnā un ļaujot pavērties uz apkārtējo ainavu.

Lejupielādēt (LAT)

Velomaršruts - Apkārt Saukas ezeram

Maršruts izlokas apkārt Saukas ezeram, kur no Sēlijas vaļņa pauguru mugurām paveras vieni no skaistākajiem Sēlijas skatiem uz Saukas ezeru un tā tuvāko apkārtni. Izcili ainaviskas vietas, atpūtas infrastruktūra (peldvietas, piknika vietas u.c.) piesaista ne tikai aktīvā velotūrisma piekritējus. 

Lejupielādēt (LAT)

Velomaršruts - Laukezera dabas parks

15–20 km garais velomaršruta trasējums veidots tā, lai iepazītu Laukezera dabas parku, kas ir NATURA 2000 aizsargājama dabas teritorija. Maršruta sākums un nobeigums plānojams Zīlānos, kas atrodas 5 km no Jēkabpils.

Lejupielādēt (LAT)

Velomaršruts - Atašienes pagasts

20–24 km garais velomaršruts veidots, lai iepazītu Atašienes apkārtni, un tas sasniedzams arī ar dzelzceļa satiksmi Rīga–Zilupe. Pieredzējušākie velobraucēji var plānot Atašienes savienojumu ar Jēkabpili (~39 km) pa mazākiem lauku ceļiem, apejot lielo šoseju, vai arī tālāku Latgales apceļojumu.

Lejupielādēt (LAT)

Pa lūša pēdām ar velo

Biedrības “Selonia velo” izstrādāti apļveida maršruti Jēkabpils novada iepazīšanai:
- Aknīste – Gārsene Nr. 423;
- Sala – Putnukalni – daborkalns – Ķīpukalns – Gustiņkalns Nr. 424;
- Apkārt Viesītes ezeram Nr. 425;
- Varieši – Sūnas – Silabebri Nr. 426.
Lejupielādēt (LAT)

Velomaršruts - Raiņa pirmais ceļojums

Maršruts piemērots aktīviem braucējiem, kam interesē Raiņa bērnības takas un vēja šalkoņa koku galotnēs. Maršruts ved pa meža un reģionālajiem ceļiem cauri diviem klusiem un mazapdzīvotiem ciemiem - Tadenavai un Kaldabruņai, kas ir bagāti ar dažādiem kultūrvēsturiskajiem un mākslas objektiem. Maršruta garums 28 km. 

Lejupielādēt (LAT)

Laukezera veselības maršruts

Laukezera veselības taka ir 7,15 km gara, veido apļveida maršrutu. Piemērota skriešanai, nūjošanai, riteņbraukšanai, kā arī vienkāršām pastaigām dabā. Tas sākas autoceļa “Zīlāni–Galvānkalns” (V825) un pašvaldības ceļa 6-46 “Ceļš uz Laukiem” krustojumā un ved pa priežu-egļu mežu ar stāvām nogāzēm un gravām, neatkārtojamu ainavu.

Lejupielādēt (LAT)

Cilpo Viesītē 

Aicinām piedalīties interaktīvā un aizraujošā Viesītes iepazīšanas spēlē “Cilpo Viesītē”. 
Cilpošana ir interaktīva pastaiga, kurtas laikā viedtālrunī tiek spēlēta erudīcijas spēle. Sekojiet pieturpunktiem kartē, apmeklējiet tos un risiniet cilpas! Pakalpojums ir par maksu. 

Spēlēt

Olimpiskais pārgājiens Sēlijā

Olimpisko pārgājienu maršruti ir digitāli – tie nav marķēti dabā, bet tos var iziet ar GPS palīdzību, telefonā atverot karti vai lietotni LVM GEO, kas pieejama gan App Store, gan GooglePlay. Maršruts ir apļveida, garums 4.5 km.

Skatīt VAIRĀK

Gārsenes dārgumu lauki (PostNos izaicinājums) 

Maršruta garums 28 km (8-12 st.), kāpums - 200 m, apskates objekti - 10*, kontrolpunkti - 3*. Lai apskatītu un izietu maršrutu nepieciešama lietotne "Latvianroutes (PostNos)" (GooglePlay, AppStore).
Latvijas izaicinājums `21 Zemgales posms - Gārsene, iespējams, ir vienlaikus ļoti zināma un tieši tikpat nezināma vieta Latvijas tūrisma kartē. Visi noteikti ir dzirdējuši par Gārsenes pili, sauktu arī par Sēlijas pērli, ar savu Zilo dāmu. Tomēr mazāk zināms varētu būt fakts, ka Gārsene ir unikāla vieta pasaules līmenī – zem tās ir vienas no lielākajām dzels rūdas rezervēm pasaulē. Dodies ceļā un esi viens no retajiem, kurš dodas pārgājienā pāri unikāliem bagātību pilniem laukiem. 

Sēļi Latvijā un Lietuvā

Tūrisma brošūrā iekļauti vairāk nekā 60 interesantākie, vērtīgākie un jaunākie Latvijas teritorijā esošās Sēlijas, Lietuvas Sēlijas un Aukštaitijas objekti, saistīti ar baltu pagātni un tagadni, ar kultūras mantojumu un tā izpausmēm mūsdienās. Objekti ir apvienoti 5 galamērķos Latvijas pusē un 7 Lietuvas pusē.

Lejupielādēt (LAT) Lejupielādēt (LIT) Lejupielādēt (ENG)

Virtuāls ceļvedis - Gunara Janovska Jēkabpils

Rakstnieks Gunars Janovskis (1916-2000)  par Jēkabpili ir rakstījis trīs savos romānos “Bez ceļa” (1965), “Purvā” (1981) un “Pilsēta pie upes” (1989.). Ir arī tapis dzejolis ar nosaukumu “Draugam no Jēkabpils”.  Darbos smalki raksturotas Jēkabpils nianses, kolorīts un notikumi, kas skāra Jēkabpili II Pasaules kara laikā. 

Skatīt VAIRĀK