Apraksts

Gārsenes pili, sauktu arī par "Sēlijas pērli", laikā no 1856. gada līdz 1860. gadam neogotikas stilā cēla barons fon Budbergs, kura dzimta Gārsenē saimniekoja jau no 1583. gada. Sākumā uzcelta pils divstāvīgā daļa, bet 1885. gadā uzcelts otrs - zemākais spārns, jo baronam un viņa pirmajai sievai, angļu baronesei Ģertrūdei Vorsai esošā pils likusies par šauru. 1939. gadā pils pārbūvēta skolas vajadzībām un no 1940. gada līdz 2015. gadam tajā atradās Gārsenes pamatskola.
Pils fasādei galvenokārt ir saglabājies tās autentiskais izskats, savukārt, pils iekštelpās par muižas laika godību liecina senās pirmā stāva ieejas durvis ar stiklotu augšējo daļu un podiņu krāsns ar gleznojumiem - uz balta fona gleznotas buru laivas, vējdzirnavas un jūras skati.
Gārsenes pils kompleksa platība ir 4 ha un tajā ietilpst muižas parks, saimniecības ēkas, kas izvietotas ap parādes pagalmu. Pils pagalma ieejā saglabājušies vārtu stabi, blakus ieejai atrodas klēts un otrā pusē centrālajam dārzam - muižas stallis ar lieveņa arkādi. Pretī pils ieejas vārtiem, pāri bruģētajam ceļam atrodas dzirnavas un zivīm bagāts dzirnavu dīķis. Muižas kompleksā ietilpst arī brūzis ar strādnieku māju un kalpu māja.
Gārsenes pilī viesi var iepazīties ar vēsturisko ekspozīciju, kas ietver gan baronu dzimtas, gan skolas, gan pagasta vēstures liecības. Tāpat vasaras sezonā pils verandā tiek izstādītas vietējo mākslinieku mākslas darbu izstādes.
Gārsenes pils komplekss viesiem piedāvās nakšņošanu 30 gultasvietās (+8 bērnu gultasvietas) pilī, un telšu vietās pils parkā. Viesiem būs pieejama klientu virtuve, dušas telpas, atpūtas istaba, piknika vietas, sporta inventārs, laivu noma u.c.
Gārsenes pilī Jūs varat rīkot gan ģimenes svinības un kāzas, gan seminārus un konferences, dažādas nometnes, komandu saliedēšanas pasākumus, sporta spēles u.c.
Iepriekš vienojoties piedāvā arī ēdināšanas pakalpojumus, gan grupām, gan individuālajiem ceļotājiem.

Gida pakalpojumi: 

Gārsenes pilī atrodas Tūrisma informācijas punkts, kas piedāvā gida pakalpojumus ekskursijām pilī un Gārsenes dabas takās. Atvērts katru dienu no plkst.11:00 līdz 18:00, izņemot pirmdienas.
Grupu ekskursijas jāpiesaka iepriekš.

Darba laiks

  • Pirmdiena Slēgts
  • Otrdiena 11:00–18:00
  • Trešdiena 11:00–18:00
  • Ceturtdiena 11:00–18:00
  • Piektdiena 11:00–18:00
  • Sestdiena 11:00–18:00
  • Svētdiena 11:00–18:00