Atklāj ģeovietas Zemgalē un Ziemeļlietuvā

Tūrisma brošūru saimei pievienojies jauns, unikāls materiāls, kas ceļotgribētājiem pavērs iespēju iepazīt un apmeklēt ģeovietas jeb vietas, kur vislabāk baudīt dabas dažādību un varenību.

Ir izstrādāts tūrisma maršruts un brošūra “Atklāj ģeovietas Zemgalē un Ziemeļlietuvā Ģeoloģiskie un ģeomorfoloģiskie tūrisma objekti.”. Brošūrā ietverti 120 dabas objekti, tajā skaitā 22 objekti Jēkabpils novadā.

Brošūra noderēs, gan „dabas bērniem”, kas uzauguši, bērnībā skraidot pa tuvējām pļavām, gan brīvi domājošiem, kas labprāt iepazīst ko jaunu, paplašina savu horizontu un brīvdienās gluži vienkārši grib izbraukt no pilsētas, gan piedzīvojumu meklētājiem, kas apzināti vēlas sevi izaicināt, – daba spēs piedāvāt atbilstošu izklaidi ikvienam. Brošūra būs lielisks palīgs sava nākamā ceļojuma plānošanai, jo daba var būt tik daudzveidīga. Tā piedāvā gan vienkārši skaistu skatu baudīšanu, gan atpūtas un piknika iespējas labiekārtotos un speciāli tam paredzētos laukumos. Baudīt dabu var arī aktīvākā braucienā ar velo vai laivām, pa dažādiem īpaši iezīmētiem maršrutiem.

Galvenais atcerēties – ar dabu jāprot sadzīvot un arī tai ir savi likumi. Tāpēc, lai kādu galamērķi izvēlētos savai atpūtai, pirms došanās vēlams ne tikai izvēlēties apskates objektus un maršrutus, bet arī iepazīties ar konkrētās vietas apstākļiem, bīstamību, uzvedības noteikumiem un ņemt vērā brīdinājumus. Šāda informācija arī atrodama jaunajā brošūrā.

Tāpat brošūrā atradīsi daudz interesantus un noderīgus faktus. Piemēram, vai zināji, ka zem Kraukļa akmens (Aizkraukles novadā) paslēpts naudas pods, bet, ja mazgāsi galvu Rukūzes ietekā (Vilces dabas parkā) tiksi pie labas atmiņas?

Brošūra pieejama ŠEIT

Avots: zemgale.lv