Apraksts

Mīlestības taka ir labiekārtota pastaigu laipa dumbrājā ar atpūtas vietām un bērnu rotaļu laukumu. Sākas pie Viesītes aptiekas un ved līdz estrādei Mīlestības saliņā.
Taka iesākas ar trīs aktīvās atpūtas spēlēm uz bruģa un aizved līdz labiekārtotai atpūtas un ugunskura vietai pie Mazā ezeriņa. Tālāk caur dumbrāju turpinās kā koka laipa, caur bērnu aktīvās atpūtas laukumu aizvedot līdz pilsētas estrādei Mīlestības saliņā.
Taka ir vienvirziena, tās garums ir aptuveni 600 m. 

Runā, ka Mīlestības saliņa savu nosaukumu ieguvusi kāda mīlas pāra nepiepildītas mīlestības dēļ. Saimniekdēls un kalpone iemīlējušies, bet vecāki viņiem nav ļāvuši satikties, un tad nu Mīlestības saliņa bijusi viņu slepenā satikšanās vieta. Savu nākotni viņi nav varējuši iedomāties viens bez otra, tāpēc šķīrušies no dzīves nošaujoties. Abi apbedīti vienā kapā pilsētas Vecajos kapos.

Mīlestības saliņa kļuvusi par mīlētāju iecienītu tikšanās vietu, un uz saliņas zvērētai mīlestībai ir īpašs spēks. Saliņas autrumu pusē cieši kopā aug bērzs un egle – kā dzīvs piemineklis mūžīgai mīlestībai.

Līdzīgi objekti