Apraksts

Pļavas muzejs ir izveidots senlaicīgā ēkā, kas reiz kalpojusi kā skola. Šobrīd telpai un apkārtnei jaunu dzīvi ir piešķīrusi biedrība “Ūdenszīmes”. Šeit skatāma oriģināla ekspozīcija, kas veidota kā cilvēka dzīves gājums, saistībā ar dabu un latviešu tautas tradīcijām. Atsevišķas ekspozīcijas veltītas smilgām, aizsargājamajiem augiem, Latvijas dabisko pļavu augiem.
Latviešu etnogrāfijas un zīmju lasīšanas stundu var piedzīvot, aplūkojot un “lasot” Kaldabruņas Māras jostu. Par senlaiku dziedniecību un psiholoģiju vēsta “Vārdnieku Vainags”.
Atsevišķs pārdzīvojums ir multimediju ekspozīcija „Pusnakts pļavā”. Šai videomateriālā ir iekļautas zināšanas, tēli, skaņas un ainavas, kas stāsta par tām mūsu tautas tradīcijām, kas saistās ar notikumiem pēc krēslas iestāšanās. Putni, kas lido naktī, mazie nakts dzīvotāji, kas rosās zem saknēm. 
Ekspozīcija apskatāma tikai gida pavadībā.
Pļavas muzeja teritorijā var iepazīties ar ārstniecības augu dārzu un aizsargājamo augu paraugstādījumiem.
Ir piknika vieta, atraktīvas platformas kokos, kur iespējams pat sarīkot neliela kora koncertu.
Laikā no jūlija līdz septembrim teritorijā apskatāma siena skulptūru izstāde. Liela formāta siena skulptūras šeit top katru gadu jūlija pirmajā nedēļā, plenēra “Siena dienas” laikā.
Biedrība „Ūdenszīmes” piedāvā arī kompleksas radošās nodarbības skolēnu, pieaugušo, senioru auditorijām.