Apraksts

Nelielām, dabai draudzīgām kompānijām ir iekārtotas atpūtas vietas parka gleznainākajās vietās pie Laukezera, Ildzenieka un Baltiņu ezera. Dabas parka "Laukezers" teritoriju iespējams izbraukt pa speciāli tam ierīkotu veloceliņu. 

Laukezers - viens no tīrākajiem ezeriem Latvijā. Natura 2000 teritorija, atrodas 2 km no Rīgas–Daugavpils autoceļa dabas parkā „Laukezers”, Kūku pagastā. Ezerā mīt līdakas, asari, raudas, vēži. Ezera platība 52,2 ha, maksimālais dziļums 19,8 m, vidējais dziļums 6,7 m. Krasti ezeram ir smilšaini, vietām dūņaini vai kūdraini, apkārtējie biotopi – mežs (Z, ZA daļā), pļavas un ganības (D daļā). Makšķerniekiem un kājāmgājējiem ir tiesības brīvi izmantot dabisko tauvas joslu, kuras platums ir noteikts 4 metri. Makšķerēšana ezerā norit saskaņā ar makšķerēšanas noteikumiem. 

Ezers atrodas dabas parka teritorijā, kurā ir vairāki ierobežojumi:

  • Ārpus ceļiem, dabīgām brauktuvēm un izveidotajiem maršrutiem aizliegts pārvietoties ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem (automašīnām, traktortehniku, motocikliem, tricikliem, kvadracikliem, mopēdiem un velosipēdiem), kā arī dzīvniekiem un dzīvnieku pajūgiem.
  • Pa dabas parka ezeriem aizliegts pārvietoties ar ūdens motocikliem, motorlaivām, kuteriem, jahtām un airu laivām (izmantojot motoru).
  • Aizliegts kurināt ugunskurus ārpus īpaši norādītām un speciāli ierīkotām vietām.
  • Aizliegts nodarboties ar zemūdens medībām.

SUP dēļu nomu Laukezerā piedāvā SUP Jēkabpils.

Laukezera veselības maršruts

Laukezera veselības taka ir 7,15 km gara, veido apļveida maršrutu. Piemērota skriešanai, nūjošanai, riteņbraukšanai, kā arī vienkāršām pastaigām dabā. Tas sākas autoceļa “Zīlāni–Galvānkalns” (V825) un pašvaldības ceļa 6-46 “Ceļš uz Laukiem” krustojumā un ved pa priežu-egļu mežu ar stāvām nogāzēm un gravām, neatkārtojamu ainavu.

Lejupielādēt KARTI