Apraksts

Jēkabpils pilsētas sirdī esošais Kena parks veidojies pēc tam, kad 19. gadsimta 70. gados Alfreds Kens (1853 - 1917) savu liķiera fabriku “Joh. Kenn” pārcēla no Stukmaņiem uz Jēkabpili. Uzņēmums atradās Kena muižā un ik gadu tur saražoja līdz 50 000 pudeļu dažādu liķieru.
Pirmajos Latvijas brīvvalsts gados Kena liķieru fabrikas izstrādājumi bijuši nopērkami visos valsts labākajos restorānos un alkohola veikalos.
Kā var nojaust, neparastais parka nosaukums veidojies no muižnieku uzvārda, turklāt tajā joprojām iespējams apskatīt labi saglabājušos muižas ēku, kas dēvēta arī par Balto namu. Bijusī muiža ir vienīgā 19.gs. neogotikas celtne Jēkabpilī. No muižas apbūves saglabājusies arī kūts, stallis un klēts. Tagad muižas ēkā izvietojusies Jēkabpils Mākslas skola.

Muižas īpašniekam esot bijusi īpaša aizraušanās ar koku stādīšanu un parku veidošanu, turklāt tā izstrādē ievērots “3 E” princips  – ekoloģisks, ekonomisks un estētisks. Kena parkā pārsvarā sastopamas Latvijā esošas koku un krūmu sugas, padarot parku par brīnišķīgu atpūtas vietu pilsētas viesiem.

Parka dīķī peldas pīles un vasarās zied ūdensrozes. Parku rotā arī valsts nozīmes dižkoks – Eiropas lapegle.
Kena parkā atrodas 2018. gadā atjaunota vēsturiskā estrāde, bērnu spēļu laukums, āra trenažieri, vides objekts "Gredzeni", kurā jaunlaulātie var iekārt savu atslēgu, soliņi un labiekārtoti pastaigu celiņi.

Parka platība - 4.1 ha.