Apraksts

Jēkabpils vēsturiski bijusi viena no plūdu visvairāk apdraudētājām vietām, jo vižņu masa, kas nāk no Daugavas augšteces, nenonāk Pļaviņu ūdenskrātuvē, bet piepilda upes gultni garā posmā, radot plūdu draudus.

Aizsargdambi sāka būvēt pēc 1981. gada lielajiem plūdiem, kad Daugavas ūdens līmenis pārsniedza kritisko - 6,3 m atzīmi un pakāpās līdz rādījumam 8,7 metri. 
2011. gada vasarā dambi rekonstruēja un labiekārtoja. Rekonstruēts un paaugstināts Daugavas kreisā krasta aizsargdambis 3,8 km garumā, Daugavas labā krasta aizsargdambis 1,1 km garumā. Labiekārtota teritorija visā dambja garumā - ieklāts bruģis, izveidotas atpūtas vietas un izveidots apgaismojums.

Pastaigājoties pa dambja gājēju promenādi var baudīt Daugavas rāmo tecējumu, vērot pilsētas ēku siluetus un atspulgus likteņupes ūdeņos.
Uz aizsargdambja ir izvietoti informatīvie stendi, kas ļauj ielūkoties pilsētas vēstures lappusēs un uzzināt kā Daugavas krastos dzīvojuši zvejnieki, kā izskatījusies un darbojusies Daugavas pārceltuve, kāda ir tilta par Daugavu un aizsargdambja tapšanas vēsture, un cik postošus plūdus pilsētai atnesuši Daugavas ūdeņi.