Apraksts

Latvijas bankas jeb Valsts Bankas ēka celta 1931. g. klasicisma stilā. Fasādes centru izceļ četri kolonnām līdzīgi izvirzījumi, ko vainago kapiteļi.
Latvijas Bankas Jēkabpils nodaļa bija viena no mazajām centrālās bankas reģionālajām nodaļām, tā piedāvāja nelielu bankas pakalpojumu skaitu. Tas jēkabpiliešus neapmierināja. Viņi aktīvi iestājās par nodaļas darbības paplašināšanu kopš 1924. gada, bet 1929. gadā tirgotāju un rūpnieku organizācijas iesniedza Latvijas Bankai kategorisku prasību atvērt Jēkabpils nodaļā arī diskonta operācijas. Ekonomiskās krīzes dēļ šīs jēkabpiliešu cerības nepiepildījās, bet tika uzcelts moderns bankas nodaļas nams.
Jēkabpils nodaļu vadīja viena no interesantākajām personībām Latvijas Bankas darbinieku saimē – Fricis Skujskubris. Būdams kurzemnieks, viņš kopš 1919. gada līdz pat mūža nogalei kļuva par Jēkabpils patriotu, ko pierāda viņa līdzdalība vietējā laikraksta un izglītības biedrības dibināšanā. Kopā ar dzīvesbiedri viņi nenogurstoši piedalījušies pilsētas sabiedriskajā dzīvē daudzu gadu garumā.

Ēkā līdz mūsdienām ir saglabāts klientu apkalpošanas oriģinālais bankas interjers.
Patlaban ēkā atrodas Jēkabpils pilsētas bibliotēka.
 
Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis.