Apraksts

Pašreizējā baznīca Asarē sākta celt 1820. gadā, 1823. gadā iesvētīta.
Altārglezna “Augšāmcelšanās” 1853. gadā izgatavota J.Dēringa darbnīcā. Vitrāžas – E.Todes darbnīcā 1909. gadā. Kristāmtrauks ir V.Meijera darinājums.
Ap 1903. gadu Asares pagasta skolā sāka strādāt jauns skolotājs Augusts Dūms, kurš muzikālo izglītību ieguvis Irlavas seminārā. Dūms spēlēja ērģeles Asares baznīcā. Ap 1922. gadu dievnamam jau ir Dūma vadītais koris.

Blakus baznīcai atrodas arhitekta A. Birznieka izstrādātais piemineklis - Latvijas atbrīvošanas cīņās kritušajiem Augškurzemes partizānu pulka karavīriem. 
Tam ir no laukakmeņiem mūrēts apļveida pamats, ar zemes uzbērumu, kura centrā granīta bluķis ar dzelzs krustu. Pa uzbēruma nogāzi visapkārt izvietoti 7 laukakmeņi, kuri atvesti no kaimiņu pagastiem, no kuriem nāca pulka karavīri.
Akmens bluķa centrā vienā pusē marmora plāksne ar uzrakstu:
1919 - 1920 KRITUŠIEM AUGŠKURZEMES PARTIZĀNIEM.
Otrā pusē plāksne ar 39 kritušo vārdiem.
Nebrīves gados gādīgas rokas plāksni ar kritušo vārdiem no pieminekļa bija noņēmušas. Tā glabājās baznīcā. Šodien tā ir savā vietā pie pieminekļa.

Ceļa otrā pusē iepretī baznīcai izvietojas baznīcas patronu fon Valteru-Vitenheimu dzimtas kapi. No apbedījumiem ir saglabājusies 19. gadsimta kapliča.