Krustpils saliņā norisināsies Mikeļdienas gadatirgus

Miķeļus ik gadu atzīmē septembra beigās, kad tiek svinēts raženās lauku darbu sezonas noslēgums. Krustpils brīvdabas estrāde šogad skanēs 30.septembrī no plkst. 9.00 līdz 15.00, kad kā ierasts notiks krāšņs un jestrs rudens gadatirgus.

Ikgadējā rudens gadatirgū acis priecēs dažādi stādi, oranžie ķirbji, sārtie āboli un košie dārzeņi, dzērveņu un brūkleņu grozi. Čaklās saimnieces noteikti būs sacepušas gardu maizi, sasējušas dzeltenos siera rituļus, savukārt brangie saimnieki – vasarā sabrūvējuši alu un kvasu, un iepriekšējā vakarā nokūpinājuši speķīti un gardas zivis. Savukārt amatnieku piedāvājumā noteikti būs iespējams atrast gan mūsdienīgus, gan etnogrāfiskus darinājumus, adījumus, linu izstrādājumus, keramiku, rotas, koka grebumus un daudz, daudz ko citu.

Miķeļdienas gadatirgus gaisotni kuplinās arī skatuves programma ar dziesmām un dejām dažādām gaumēm – rītu uzmodinās Krustpils KC pūtēju orķestris un ieskandinās folkloras kopa, tad noskaidrosim un sumināsim “Resnākā ķirbja” īpašniekus un noskaidrosim veiklākos Umurkumurā kāpējus, pusdienas laikā sagaidīsim Spunģēnu tautas teātri ar izrādi “Vīru spēlītes”, varēs uzgriezt danci kopā ar “Ziņģes brāļiem” un deju kolektīviem.

Zaļajā zonā norisināsies arī sportiskas aktivitātes, būs apskatāmi lielāki un mazāki mājdzīvnieki no “Zaļumnieku sētas”, “Namdara darbnīca” gādās par izzinošiem materiāliem  par Latvijā augošajiem kokiem, būs apskatāmi senie darbarīki un varēs izmēģināt etnogrāfiskās spēļu lietas.

Notiks šis viss un būs vēl daudz, daudz vairāk. 

AICINĀM – Ņem no dārza savu resnāko un lielāko ķirbi un brauc sacensties par oranžā rudens karaļa titulu, pirmajām trīs vietām garantētas vērtīgas balvas.