Piedalies #BeActive izaicinājumā 2023!

Līdz 31. oktobrim Eiropas Sporta nedēļas ietvaros aicinām – piedalies #BeActive izaicinājumā 2023!

20 Latvijas pilsētās vai to apkārtnē izveidoti kopumā 430 orientēšanās kontrolpunkti. Ikviens iedzīvotājs sev izdevīgā laikā un vietā aicināts doties pastaigā, skrējienā vai braucienā ar velosipēdu un meklēt kontrolpunktus, pavadot laiku aktīvā atpūtā un rūpējoties par savu veselību. Izaicinājuma noslēgumā dalībniekiem būs iespēja piedalīties izlozē par balvām, ja līdz oktobra beigām būs veiktas vismaz 5 distances, atzīmējoties vismaz 7 kontrolpunktos katrā.

Norisesvietas: Alūksne, Baldone, Cēsis, Daugavpils, Jelgava, Jēkabpils, Kuldīga, Liepāja, Madona, Ogre, Rēzekne, Rīga(Baloži un Mežaparks), Saldus, Saulkrasti, Sigulda, Smiltene, Talsi, Tukums, Valmiera.

Piedalīšanās #BeActive izaicinājumā ir bez maksas. Prasme orientēties apvidū būs noderīga, taču nav obligāts priekšnoteikums, lai dotos distancē. Izaicinājumā var piedalīties individuāli vai komandā.

#BeActive izaicinājuma kontrolpunkti (QR kodu plāksnītes) izvietoti sadarbībā ar Latvijas Orientēšanās federāciju. Atzīmēšanās tajos notiek, izmantojot Qrenteerings lietotni (lejuplādējama AppStore, GooglePlay). Distanču kartes ar kontrolpunktiem lejuplādējamas gan elektroniski, gan pieejamas drukātā formātā katrā no izaicinājuma vietām – informāciju skatīt zemāk.

Katrā teritorijā dalībniekiem ir iespēja veikt izvēles (paši izvēlas kontrolpunktu meklēšanas secību) vai tā dēvēto pavēles distanci (apvidus kartē izvietotie kontrolpunkti jāatrod organizatora norādītajā kontrolpunktu meklēšanas secībā). Veicot distanci, kontrolpunktos pēc izvēles var atbildēt uz dažādiem izzinošiem jautājumiem par dabu, sportu un vēsturi.

Izaicinājuma noslēgumā tiks izlozētas divas galvenās balvas 500 eiro vērtībā katra – individuālajā un komandu kategorijā. Papildus būs iespēja laimēt arī veicināšanas balvas.

Ar saviem iespaidiem, izstaigājot takas, aicinām dalīties Instagram platformā, atzīmējot @lsfp.lv profilu un pievienojot mirkļbirkas: #BeActive, #BeActiveLatvia.

Lai dotos maršrutā, iepazīstieties ar Nolikumu.

Kā piedalīties?

 • Lai piedalītos izaicinājumā, reģistrējies šeit.
 • Norādītajā e-pastā saņemsi lietotnes Qrenteerings konfigurācijas datus un instrukciju, kā arī distances un dalībnieka kodus.
 • Lejuplādē Qrenteerings lietotni GooglePlay vai AppStore.
 • Izvēlies lietotnē logu Internet event, ievadi saņemtos kodus un spied Enter Event.
 • Sagaidi darba loga atvēršanos ar komandas/dalībnieka nosaukumu.
 • Distanci var veikt ejot, skrienot vai braucot ar velosipēdu. Noskenē QR kodus visos apmeklētajos kontrolpunktos, ieskaitot startu/finišu. Kontrolpunktu atrašanās vieta norādīta kartē.
 • Lai distanci ieskaitītu, jāapmeklē ne mazāk kā 7 kontrolpunkti. Pavēles distancē jāapmeklē visi iezīmētie kontrolpunkti organizatoru noteiktajā secībā.
 • Ja kontrolpunkts pazudis/bojāts, ievadi rezerves kodu 99999 (vai 99998) un turpini distanci.
 • Beidzot distanci, atzīmējies finiša punktā un spied Send to server, lai nosūtītu datus. Drošībai – datus var nosūtīt arī distances laikā.
 • Savus rezultātus redzēsi lietotnē vai šajā saitē. Interneta pieslēgums nepieciešams tikai reģistrējoties un nosūtot rezultātu.
 • Komandām distance jāveic kopā, nofotogrāfējoties pie kāda no kontrolpunktiem – uzņemtā fotogrāfija jāiesūta vienas dienas laikā pasākuma mājas lapā vien esn.lof.lv.
 • Lai startētu citā distancē vai tajā pašā atkārtoti, aplikācijas logā jāuzspiež poga Manual entry un manuāli jāieraksta kods CLEAR.
 • Neskaidrību gadījumā zvani atbalstam: 20252282

Apskati visas takas!

Taku interaktīvā karte šeit.